Академія

Гру 23 2016

Print this Запис

Завершилися курси підвищення кваліфікації з проблеми використання інноваційних форм роботи бібліотеки

12-23 грудня 2016 року на базі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» було проведено курси підвищення кваліфікації для бібліотекарів навчальних закладів з проблеми «Використання інноваційних форм роботи бібліотеки для ефективного забезпечення інформаційного супроводу навчально-виховного процесу».

Усі слухачі відзначили насиченість і актуальність визначених тем, високий рівень викладацького складу, спрямованість занять на розкриття проблеми курсів та врахування викладачами специфіки бібліотечної роботи. Індивідуально слухачі мали можливість отримати консультації з тем, що їх цікавили, у позанавчальний час.

Слухачі курсів стали активними учасниками практичних занять, де розглядалися питання як різних аспектів бібліотечної справи,  так і діяльності бібліотеки як інформаційного центру.

Значна увага на курсах була приділена питанням практичного використання засобів інформаційно-комунікаційних технологій для розширення інформаційного простору користувачів бібліотек. Бібліотекарям було представлено аспекти використання ІКТ та можливостей Інтернет-ресурсів у розширені бібліотечного фонду (аудіо, відеоматеріалами, електронними підручниками, довідниками, картами тощо) та його розкритті й популяризації.

Найбільший інтерес у слухачів, звичайно, викликала бібліотечна практика з проблеми «Використання інноваційних виставок у діяльності бібліотекаря  закладу освіти: практичний аспект» на базі Білоцерківської спеціалізованої природничо-математичної школи І-ІІІ ступенів  ім. М.О. Кириленка №16 Білоцерківської міської ради.  Клуббе Ольга Панасівна, завідувач бібліотеки, ознайомила слухачів із новими підходами до організації виставки документів, що є сучасною тенденцією в бібліотечній діяльності, пов’язаною із проблемами моделювання бібліотечного простору, формування позитивного іміджу бібліотеки. Акцентувалась увага на дизайнерському рішенні, методиці організації виставок тощо. Бабенко Анатолій Михайлович, директор навчального закладу, зазначив, що бібліотека є бібліотечно-інформаційним та науково-методичним центром навчального закладу. Слухачі відзначили авторський  дизайн та змістове наповнення читальної зали бібліотеки, де все зроблено «зі смаком та любов’ю».

Задоволення та нові враження отримали слухачі курсів і під час екскурсії до Храму святого Георгія Побідоносця.  І хоча храм нещодавно відбудований, але має багату історію, нерозривно пов’язану з вихованням національних почуттів.

Слухачі відвідали авторську картинну галерею Алли Преображенської. Це — митець, який має своє бачення і власний почерк. Її «сучасний імпресіонізм» відображається в картинах відкрито та безпосередньо…

У межах круглого столу «Бібліотека як інформаційний центр навчального закладу» було обговорено основні підходи до реалізації розглядуваної проблеми та окреслено способи її вирішення в кожному навчальному закладі, виходячи з умов та використовуючи  технічні можливості.

За відгуками слухачів матеріали колег збагатили їх новими ідеями й послугують стимулом у бібліотечній роботі.

 

Перейти на: https://www.xn--80aamewp7k6b.com.ua/zavershylysya-kursy-pidvyshhennya-kvalifikatsiyi-z-problemy-vykorystannya-innovatsijnyh-form-roboty-biblioteky/