Академія

Жов 17 2016

Print this Запис

Завершено курси керівників гуртків художньо-естетичного напряму

 

13 жовтня 2016 року завершено курси підвищення фахової кваліфікації керівників гуртків художньо-естетичного напряму (образотворчого та декоративно-вжиткового мистецтва). Зміст курсів було спрямовано на поглиблення знань слухачів і вдосконалення набутих умінь з організації естетичного та національно-патріотичного виховання юного покоління, формування в дітей і молоді особистісно-ціннісного ставлення до дійсності та мистецтва, естетич­ної свідомості, духовного са­мовдосконалення засобами позашкільної освіти.

Слухачам було запропоновано ряд навчальних занять щодо модернізації освітньої діяльності мистецьких гуртків, творчих об’єднань в умовах реформування системи освіти та суспільних викликів, вдосконалення їхнього організаційного, дидактичного, методичного забезпечення: «Позитивний імідж гуртка та засоби його формування», «Національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді засобами позашкільної освіти» (В.Ю. Гаврилюк, завідувач відділу позашкільної освіти, викладач кафедри філософії освіти та управління), «Урахування вікових особливостей психічного розвитку особистості у професійній діяльності педагогічних працівників» (Н.М. Ревуцька, викладач кафедри педагогіки і психології, дошкільної і початкової освіти).

Жвавий інтерес слухачів курсів викликали теоретичні та практичні заняття фахового модуля: «Універсальні можливості мистецтва у духовно-моральному розвитку особистості» (С.В. Ковальова, завідувач кафедри філологічних, суспільно-гуманітарних та мистецьких дисциплін, кандидат педагогічних наук, доцент), «Основи образотворчої грамоти. Закони композиції», «Методичні основи зображення пейзажу», «Методика зображення натюрморту» (В.Г. Власова, методист відділу методики викладання предметів художньо-естетичного циклу), «Технологія ниткової графіки», «Технологія виконання оригамі з тканини», «Технологія виготовлення виробів із фольги» (О.І. Бащенко, завідувач відділу методики викладання трудового навчання й технологій), «Сучасні технології у декоративно-вжитковому мистецтві: прикраси із матеріалу «фоаміран», «Використання нетрадиційних прийомів роботи з папером: техніка «волога паперопластика» (Т.М. Винарчук, викладач кафедри філологічних, суспільно-гуманітарних та мистецьких дисциплін), «Сучасні техніки вишивання» (Н.М. Мельничук, викладач кафедри природничо-математичних дисциплін та технологій), «Технологія виготовлення декоративних виробів із бісеру» (Г.В. Рибитва, завідувач відділу роботи з обдарованими дітьми).

Слухачі курсів відзначили високий рівень організації педагогічної практики, яка відбулася на базі Центру творчості дітей та юнацтва «Соняшник» Білоцерківської міської ради – лабораторії позашкільного виховання та розвитку академії. Слухачам були презентовані навчальні заняття і майстер-класи: «Сучасні техніки образотворчого та декоративно-вжиткового мистецтва» (Л.В. Клеймьонова, керівник студії образотворчого мистецтва «Палітра»), «Методика викладання петриківсько­го розпису» (Л.М. Красніцька-Луцик, керівник народного художнього колективу «Студія петриківського розпису «Азалія»), «Технологія виготовлення декоративних виробів з берести» (В.І. Коробко, керівник «Студії образотворчого мистецтва «Берестяночка»), «Сучасні техніки виготовлення декоративних виробів з бісеру» (О.В. Ненашева, керівник школи рукомистецтва «Креатив»). Слухачі щиро подякували В.Д. Гутник, директору, Л.П. Бобло, методисту ЦТДЮ «Соняшник» за організаційно-методичний супровід педагогічної практики.

Захист творчих проектів слухачів відбувся у формі  майстер-класів, під час яких було презентовано авторські методичні системи та перспективний педагогічний досвід діяльності гуртків образотворчого та декоративно-вжиткового мистецтва.

Слухачі курсів висловили подяку керівництву та науково-педагогічним працівникам КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» за високу якість проведення теоретичних і практичних занять, мотивацію їх до подальшої професійної діяльності та самоосвіти. В.І. Вергун, керівник гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості м. Бориспіль, староста групи: «Щиро дякуємо за високий рівень організації курсового навчання, практичну зорієнтованість навчальних занять, чудову можливість творчого спілкування з теоретиками та практиками образотворчого і декоративно-вжиткового мистецтва! Разом формуємо людей мистецтва та мистецтво в людях!».

 

Перейти на: https://www.xn--80aamewp7k6b.com.ua/zaversheno-kursy-kerivnykiv-gurtkiv-hudozhno-estetychnogo-napryamu/