Академія

Гру 01 2015

Print this Запис

1 грудня 2015 року, за підтримки Посольства США в Києві відбувся вечір класичної музики у виконанні Нуріт Пахт, американської скрипальки

Poster
Вечір класичної музики у виконанні Нуріт Пахт, американської скрипальки, за підтримки Посольства США в Києві

Концерт відбувся у вівторок, 1 грудня, у Національній Музичній Академії за адресою вул.Архiтектора Городецького 1-3/11.

 Програма концерту передбачала:
– Людвіг ван Бетховен «Крейцерова соната» (Соната №9 для скрипки і фортепіано)
– Клод Дебюссі «La Plus que Lente» («Більш ніж повільний [вальс]»)
– Фріц Крейслер «Tambourin Chinois» («Китайський тамбурин») 
– Лу Гаррісон «Полька»
– Дерек Бермель «Над Алжиром»

досьє

Нуріт Пахт виросла в Техасі і вперше з’явилася перед публікою як солістка на національному телебаченні у віці 12 років. У 1990-му, коли їй було 17, вона дебютувала із Симфонічним оркестром Х’юстона і звідтоді здобувала найвищі премії на міжнародних конкурсах Європи і Сполучених Штатів, зокрема на Міжнародному конкурсі скрипалів імені Тібора Варги у Швейцарії. Грає на інструменті роботи П. Гварнері 1750 року.

Французький часопис «Le Monde de la Musique» («Світ музики») назвав скрипальку Нуріт Пахт однією із «зірок 2000 року», і це дало новий поштовх її кар’єрі – вона грала на сценах лондонського Вігмор-Холу, віденського залу «Музикферайн», Великого залу Московської консерваторії, вашингтонського Центру імені Кеннеді, Вейл-Холу (одного із залів Карнегі-Холу в Нью-Йорку), Народного залу Китаю в Пекіні та фестивалю «Равінія» в серії концертів «Нові зірки». Диригент Роберт Вільсон обрав Нуріт головним виконавцем свого мультимедійного твору «Відносне світло», де вона грає сольну скрипкову музику Джона Кейджа і Й.С. Баха, причому з однаковою майстерністю виконує твори класичного і сучасного репертуару.  
Нещодавно (минулого сезону) Нуріт виступила як солістка у співпраці з танцівником/хореографом Біллом Т. Джонсом в одному з найбільших соборів Європи – Дуомо в Мілані, а також у Центрі імені Кеннеді і в гастрольній подорожі по багатьох столицях США разом із Біллом Т. Джонсом/Компанією «Arnie Zane Dance Company»; ці виступи досягли кульмінації на Літньому фестивалі Лінкольн-Центру. Уже третій сезон вона працює художнім керівником «Alliance Players», динамічної групи музикантів, які виконують інноваційні програми у Нью-Йорку. Нуріт грала в концертах-дуетах з Філіпом Глассом, де твори композитора виконувалися на скрипці й фортепіано. Вона готувала і грала прем’єри творів інших провідних композиторів, зокрема таких, як Майкл Герш, Ноам Шерифф, Енні Госфілд і Октавіо Васкес. 
Нуріт виступала як солістка з Ізраїльським камерним оркестром. Вона зіграла світову прем’єру скрипкового концерту Ноама Шериффа «Dibrot» («Заповіді»), твору, присвяченого їй, разом з ансамблем «Ізраїльські сучасні виконавці» у радіотрансляції з Єрусалима і на Фестивалі сучасної музики в Тель-Авіві. Нуріт грала сольні партії на гастролях по Китаю з Молодіжним оркестром Ізраїльської філармонії, де виступала в головних концертних залах Пекіна, Шанхая і Гуанчжоу. У Сполучених Штатах вона грала сольні партії в супроводі оркестру Філармонії Род-Айленда, Симфонічного оркестру Х’юстона, симфонічного оркестру «Pacific Symphony», Симфонічного оркестру Санта Барбари, Симфонічного оркестру Де-Мойна, оркестру Бруклінської філармонії, «Alliance Players», Американського молодіжного симфонічного оркестру і Симфонічного молодіжного оркестру Санта Рози.  В Італії вона грала з оркестром Римської філармонії, у Польщі й Німеччині – з Вроцлавським камерним оркестром, виступала в супроводі більшості головних оркестрів Румунії, зокрема Філармонійного оркестру імені Джордже Енеску й Національного симфонічного оркестру Колумбії.  
Навесні 1996 року, відразу після припинення вогню, вона дала концерти у шістьох найбільш зруйнованих війною містах Боснії перед вдячною аудиторією, яка складалася з представників трьох етнічних меншин; спонсорами цих концертів були Організація Об’єднаних Націй і Європейська фундація «Моцарт». На запрошення Європейської комісії вона грала в Брюсселі з нагоди інавгурації Європейського валютного союзу. Слухачі чули її на фестивалях у Санта Фе (США, штат Нью-Мексико), Мекленбургу – Передній Померанії (Німеччина), Дівонні (Франція), Стрезі (Італія), Кфар Блумі (Ізраїль), а також на фестивалях імені Джорджа Крамба, Джузеппе Тартіні, «Монаднок»; на запрошення Крістофа Ешенбаха вона взяла участь у фестивалі «Равінія» у серії концертів «Нові зірки». Один із її живих виступів у Вігмор-Холі був записаний компанією «Nimbus records».  

Перейти на: https://www.xn--80aamewp7k6b.com.ua/posolstvo-ssha-v-kyyevi-zaproshuye-vas-na-vechir-klasychnoyi-muzyky-u-vykonanni-nurit-paht-amerykanskoyi-skrypalky/