Академія

Жов 21 2016

Print this Запис

Науково-методичні заходи з розвитку професійної компетентності вчителів географії регіонів Київщини

Протягом жовтня 2016 року у Вишгородському, Білоцерківському та Рокитнянському районах було проведено науково-методичні заходи з розвитку професійної компетентності вчителів географії. Усі ці заходи пройшли на високому організаційному, науковому і методичному рівнях. Було розглянуто актуальні питання щодо реалізації нових програм із географії в умовах компетентнісно зорієнтованої освіти та організації підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання. Значна увага також приділялася розгляду питань Концепції «Нової української школи».

На запрошення педагогів закладів освіти регіонів у цих заходах взяв активну участь і завідувач відділу методики викладання географії, економіки та краєзнавства КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» Совенко Валерій Володимирович. Вчителям надано методичну допомогу щодо вивчення окремих тем відповідно до програми з географії, укладеної за новим Державним стандартом.

Так, у Вишгородському районі 06.10.2016 року на базі Демидівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було проведено семінар-практикум на тему «Формування картознавчої компетентності учнів у процесі вивчення фізичної географії», де поряд з іншими досить актуальними питаннями  Совенком Валерієм Володимировичем було проведено топографічний тренінг «Від картографічної грамотності вчителя – до картографічної грамотності учня».

vyshgorod   vyshgorod1

10 жовтня 2016 року відбулося районне засідання методичного об’єднання вчителів географії Білоцерківського району з теми «Формування в учнів картографічної грамотності. Методичні підходи до роботи з обдарованими учнями щодо їх підготовки  до предметних олімпіад і конкурсів». Під час цього засідання було розглянуто низку нагальних питань, що стосувалися даної теми. Совенко В.В. провів з вчителями майстер-клас з теми «Топографічні карти і робота з ними. Прийоми розв’язування географічних задач за топографічними картами».

b-ts-r-n    b_ts

18 жовтня 2016 року відбувся семінар-практикум на базі Рокитнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 для вчителів географії району. Тема заходу: «Формування предметних компетентностей учнів у процесі вивчення шкільного курсу географії».  Презентація Совенка В.В. стосувалася теми «Методичні можливості та завдання географічної освіти в умовах сучасної школи». Також ним був проведений навчальний тренінг «Використання топографічної карти на уроках географії у 8 класі».

rokytne1   rokytne

Надання методичної допомоги науково-педагогічними працівниками КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» сприяє розвитку професійної майстерності педагогів області, впровадження кращих практик у діяльність  освітніх закладів Київщини.

Перейти на: https://www.xn--80aamewp7k6b.com.ua/naukovo-metodychni-zahody-z-rozvytku-profesijnoyi-kompetentnosti-vchyteliv-geografiyi-regioniv-kyyivshhyny/