Академія

Гру 09 2016

Print this Запис

8-9 грудня 2016 року відбувся навчальний тренінг з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії

8-9 грудня 2016 року на базі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» для педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів області в рамках проекту Українського центру вивчення історії Голокосту відбувся навчальний тренінг з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії.  Реалізація проекту та проведення семінарів стало можливим завдяки підтримці німецької Фундації «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє».

Проект має сприяти поширенню серед учителів історії та гуманітарних предметів навчальних закладів України методичних рекомендацій та кращих практик з протидії існуючим формам ворожнечі. За допомогою вже відомих та нових посібників, готових практичних занять та спеціально розроблених методик, відбудеться обмін  досвідом з протидії ненависті та упередженням у сучасному українському суспільстві.

У роботі семінару взяло участь 36 осіб. Заняття з вчителями проводили:

Надія Уфімцева, координатор проекту, та Михайло Тяглий, науковий співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту.

Під час проведення навчального семінару було розглянуто такі питання:

Українське суспільство і пам’ять про Голокост: наукові та освітні аспекти.

Історія та культура євреїв України. Стосунки єврейської громади з іншими народами.

Нетерпимість до євреїв, її форми та видозміни. Історичні та сучасні аспекти антисемітизму як виду ксенофобії,

Історія та культура ромів України. Нетерпимість до ромів, її зміни з часом. Історія міфів та упереджень.

Під час проведення тренінгу учасники брали активну участь в обговоренні тематики навчального семінару, визначали проблеми, які можуть виникнути під час викладання, і пропонували можливі шляхи їх вирішення.

Ґрунтовне обговорення викликали питання актуальності вивчення історії Голокосту у шкільних курсах історії, організації освіти в сфері протидії антисемітизму, ромофобії та іншим формам ворожнечі, необхідності формування в учнів толерантного ставлення до представників інших національностей.

 

Перейти на: https://www.xn--80aamewp7k6b.com.ua/8-9-grudnya-2016-roku-vidbuvsya-navchalnyj-trening-z-poshyrennya-osvitnih-materialiv-z-protydiyi-antysemityzmu-ta-romofobiyi/