Академія

Жов 07 2015

Print this Запис

6 жовтня 2015 року відбулося заняття обласної школи передового педагогічного досвіду Бігун Людмили Петрівни та Мікніс Алли Семенівни, вчителів обслуговуючої праці

OLYMPUS DIGITAL CAMERA6 жовтня 2015 року відбулося перше в новому навчальному році заняття обласної школи передового педагогічного досвіду Бігун Людмили Петрівни, вчителя трудового навчання Острівського НВК  «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Рокитнянської районної державної адміністрації, та Мікніс Алли Семенівни, вчителя обслуговуючої праці Білоцерківського НВО «Перша Білоцерківська гімназія – школа І ступеня» Білоцерківської міської ради.

Тема заняття – «Народна лялька в театральному мистецтві». Базою для проведення заняття став Державний музей іграшки у м.Києві. Для слухачів було проведено екскурсію по виставкових залах.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Екскурсовод – Поволоцький Ілля Якович, керівник літературно-драматичної частини Київського академічного театру ляльок, заслужений працівник культури, Відмінник освіти України. Він розповів, про те, що музей розпочав свою роботу з 1 січня 2005 року. Основою музейного зібрання стала колекція з десяти тисяч іграшок, яку почали збирати з 30-х років минулого століття. Колекція музею поповнювалася протягом 70 років, її розміри досягли 15 тисяч експонатів. До уваги відвідувачів іграшки, які були улюбленими для дідусів та бабусь сучасних дітей. Це й техніка, й настільна поліграфія, й ляльки, мотанки, й народна іграшка. Є іграшки різних років: ляльки-міліціонери 30-х років, перші трансформери 30-х років, целулоїдні фігурки 40-х років, ретро ведмежата 50-х років, неваляшки 60-х років, заводні тваринки 60-х років.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAУ Державному музеї іграшки діють три постійні виставки. Перша — «історія іграшки», друга — «українська народна іграшка». Третя експозиція — це експонати, які абсолютно відрізняються від промислових та народних іграшок, в основному це авторські роботи, вони знаходяться в музеї в єдиному екземплярі. Щорічно напередодні Нового року в музеї відкривається додаткова виставка, присвячена ялинковим прикрасам та іграшкам. Більшість ялинкових прикрас радянської епохи, але є іграшки середини XIX століття.

 

 У колекції музею близько 600 найменувань ляльок. Тут представлені одні з перших целулоїдних пупсиків. Через те, що ніжки у них розбиті, їх зашили в конвертики. Є й ігрові ляльки, які обов’язково зображали професії людей. Вони відповідали ідейним запитам молодої Радянської держави й повинні були допомогти дитині через гру отримати основи трудового виховання. У музеї також є унікальні сирні іграшки (дуже багато хто не знає про існування такої іграшки, а вона досі є в побуті мешканців західної України). Барвники в таких ляльках натуральні.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Крім ляльок у музеї є також промислові зразки швейних машинок (початку XX століття), іграшкові праски (від вугільних до електричних), діюча модель парової машини, перша штучна ялинка з курячого пір’я.

По завершенню екскурсії слухачі опорного обласного закладу освіти взяли активну участь в обговоренні, відзначаючи культурно-освітню та пізнавальну цінність отриманої  інформації та можливі напрямки її використання на уроках трудового навчання.

Творче домашнє завдання слухачам:

«Підготувати мультимедійні презентації з теми: «Види театральних ляльок».

Перейти на: https://www.xn--80aamewp7k6b.com.ua/6-zhovtnya-2015-roku-vidbulosya-zanyattya-oblasnoyi-shkoly-peredovogo-pedagogichnogo-dosvidu-bigun-lyudmyly-petrivny-ta-miknis-ally-semenivny-vchyteliv-obslugovuyuchoyi-pratsi/