Академія

Кві 01 2016

Print this Запис

30 березня 2016 року відбувся методичний семінар “Соціальні технології: робота з сім’єю, яка потрапила в кризову ситуацію” для методистів регіональних методичних служб

30 березня 2016 року у  КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» відбувся методичний семінар Соціальні технології: робота з сім’єю, яка потрапила в кризову ситуацію” для методистів регіональних методичних служб. З вітальним словом до учасників семінару звернувся Осадчий Іван Григорович, ректор КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», доктор педагогічних наук.

Тематика основних питань, що обговорювалися:

 • Сучасна українська сім’я: проблеми та перспективи, сім’я як об’єкт соціально-педагогічної діяльності.
  Типологія та різновиди сімей, їх відмінні особливості.
  Загальні напрямки та зміст соціальної роботи із сім’єю. Соціальні та психолого-педагогічні проблеми насилля.
 • Профілактика сексуального насильства над дітьми.  Алгоритм дії навчального закладу у випадку виявлення факту чи загрози вчинення сексуального насильства над дитиною».

Було також  презентувано  посібник «Навчіть дитину захищатися». Під час заходу учасниками розглядалася методика проведення інтерактивних занять з дітьми 4-6 років щодо навчання правилам безпечної поведінки.

Відбулося ознайомлення учасників семінару з інформацією про те, яким має бути супровід сімей демобілізованих учасників АТО, було наголошено, що фахівці до роботи з демобілізованими бійцями  повинні бути лабільними, діяти без стереотипів.

Проблема сімейного виховання та взаємозв’язку школи й родини – одна з актуальних проблем педагогічної науки та практики, тому приділялась увага ролі батьківської громади у здійсненні соціальної підтримки та відновленні функціонування родини.

Учасники семінару мали змогу попрацювати практично над умовним створенням батьківських громад при закладах освіти.

У роботі семінару взяли участь:

Плівачук Катерина Володимирівна, доцент кафедри філологічних, суспільно-гуманітарних та мистецьких дисциплін КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», кандидат педагогічних наук, доцент;
Радченко Ліля Григорівна, методист з психологічної служби методичного кабінету відділу освіти Білоцерківської райдержадміністрації;
Багдасарова Людмила Віталіївна, завідувач лабораторії соціального супроводу сім’ї КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти».

 

У ході роботи семінару вироблено такі рекомендації:

 1. Довести до відома педагогічних працівників навчальних закладів інформацію щодо використання методичного посібника «Навчіть дитину захищатися» фахівцями, які працюють з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку з питань попередження насильства над дітьми (лист МОН України від 16.02.2016 №1/9-81 «Про методичний посібник «Навчіть дитину захищатися»»)
 1. Забезпечити організацію та проведення заходів з батьківською громадою з метою підвищення ролі сім’ї у суспільстві; сприяння формуванню сім’ї сучасного типу, базованої на партнерстві і взаєморозумінні; задоволення і захисту економічних, творчих, вікових потреб та інтересів кожного члена сім’ї.
 1. Розробити методичні рекомендації щодо супроводу сімей демобілізованих учасників АТО
 1. Вивчити та узагальнити досвід за темою семінару для розміщення на виставці «Освіта Київщини».
 1. Залучати до участі в створенні посібника для роботи з батьками у психолого-педагогічному проектуванні сім`ї для зміцнення внутрішньосімейних зв`язків та  зв`язків  батьків із закладами освіти.

Перейти на: https://www.xn--80aamewp7k6b.com.ua/30-bereznya-2016-roku-vidbuvsya-metodychnyj-seminar-vidbuvsya-metodychnyj-seminar-sotsialni-tehnologiyi-robota-z-sim-yeyu-yaka-potrapyla-v-kryzovu-sytuatsiyu-dlya-metodystiv-regionalnyh-metodychnyh-s/