Академія

Гру 04 2015

Print this Запис

3 грудня 2015 року відбувся інструктивно-методичний вебінар «Система підготовки вчителя до впровадження олімпійської освіти та участі в професійних конкурсах»

3 грудня 2015 року відділ методики викладання фізичної культури та захисту Вітчизни провів інструктивно-методичний вебінар для методистів регіональних методичних служб, керівників методичних об’днань вчителів фізичної культури «Система підготовки вчителя до впровадження олімпійської освіти та участі в професійних конкурсах».

У заході взяли участь Лакіза Олексій Миколайович, доцент кафедри філософії освіти та управління КНЗ КОР «Академія неперервної освіти», кандидат педагогічних наук, доцент; Качуровський Віктор Семенович, завідувач відділу методики викладання фізичної культури та захисту Вітчизни КНЗ КОР «Академія неперервної освіти»; Миколаєнко Лілія Борисівна, вчитель фізичної культури Боярської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  № 5 Києво-Святошинської районної державної адміністрації; Дударєва Оксана Володимирівна, вчитель фізичної культури Білоцерківської гімназії №2 Білоцерківської міської ради, голова методичного об’єднання вчителів фізкультури м. Білої Церкви.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Під час вебінару розглянуто такі питання:

 • про упровадження олімпійської освіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів області;
 • досвід упровадження олімпійської освіти в Боярській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 5, лауреата Всеукраїнського конкурсу на кращу модель школи з організації впровадження олімпійської освіти у навчально-виховний процес у номінації «Серце віддаю дітям»;
 • досвід роботи Білоцерківської гімназії №2, лауреата Всеукраїнського конкурсу на кращу модель школи з організації впровадження олімпійської освіти в навчально-виховний процес серед мережі шкіл «Олімпійська освіта»;
 • про результати Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу» у 2014/2015 навчальному році;
 • умови проведення ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу» в 2015/2016 навчальному році;
 • про систему підготовки вчителя до участі в професійних конкурсах.

У ході вебінару було вироблено рекомендації:

1. На засіданнях районних, міських методичних об’єднань ознайомити вчителів фізичної культури з результатами проведення  з досвідом роботи педагогів області щодо впровадження олімпійської освіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів.

Методисти регіональних методичних служб,
які координують роботу вчителів фізичної культури.
Січень 2016 року

2. Систематично використовувати різні форми олімпійської освіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів районів, міст: олімпійські уроки, олімпійські тижні, гуртки або факультативи з олімпійської освіти; конкурси малюнків, фотографій, літературних творів, дослідницьких робіт, олімпійських куточків, вікторин, КВК та ін. з олімпійської тематики; малі Олімпійські ігри; зустрічі з видатними спортсменами тощо.

Методисти регіональних методичних служб,
які координують роботу вчителів фізичної культури,
вчителі фізичної культури.
Грудень-травень 2015/2016 навчального року

3. З метою оновлення банку даних надати на електронну адресу viktоr-64@ukr.net таку інформацію:

І. Проведення спортивно-масових заходів із олімпійської тематики:

 • конкурсів з олімпійської тематики (загальна кількість і назва конкурсів);
 • спортивно-масових змагань та заходів під олімпійським гаслом (загальна кількість і назва заходів);
 • олімпійських уроків (загальна кількість);
 • зустрічей із видатними спортсменами та ветеранами спорту (конкретизувати з ким саме, коли і в яких закладах).

ІІ. Проведення районних, міських науково-методичних заходів із питань олімпійського спорту та олімпійської освіти (вказати загальну кількість і назви заходів, дату проведення, контингент і кількість учасників):

 • наукових конференцій;
 • семінарів;
 • круглих столів.

ІІІ. Співпраця з питань упровадження олімпійської освіти (вказати установи та форми співпраці):

 • зі спортивними установами;
 • зі спортивними навчальними закладами;
 • із засобами масової інформації.

ІV. Проведення наукових досліджень з питань олімпійського спорту та олімпійської освіти (вказати кількість та форми проведення (науково-дослідницька робота, дослідження у формі реферату, учнівський проект тощо),  загальну кількість учнів-дослідників, тематику досліджень, результати участі у дослідницьких конкурсах).

V. Наявність у навчальних закладах олімпійських музеїв і куточків (зазначити загальну кількість, конкретизувати інформацію стосовно музеїв).

VІ. Перелік районних, міських опорних закладів із впровадження Олімпійської освіти

Методисти регіональних методичних служб,
які координують роботу вчителів Захисту Вітчизни.
До 31 березня 2016 року

4. Під час районних, міських методичних заходів з вчителями фізичної культури обговорити результати проведення І (районного, міського) і ІІ (обласного) турів Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу» (далі – Конкурс) в 2014/2015 навчальному році та систему підготовки й участі вчителів району, міста у зазначеному конкурсі в 2015/2016 навчальному році.

Методисти регіональних методичних служб,
які координують роботу вчителів фізичної культури.
Грудень-січень 2015/2016 навчального року

5. Під час підготовки вчителів до конкурсу неухильно дотримуватися Положення про Всеукраїнський конкурс і рекомендацій щодо якісної підготовки уроків, спираючись на технологічну карту аналізу уроку.

Методисти регіональних методичних служб,
які координують роботу вчителів фізичної культури, вчителі фізичної культури.
Січень-лютий 2016 року

6. Провести І (районний, міський) та взяти участь у ІІ (обласному) турах Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу» в 2015/2016 навчальному році.

Методисти регіональних методичних служб,
які координують роботу вчителів фізичної культури, вчителі фізичної культури.
Січень-лютий 2016 року

Перейти на: https://www.xn--80aamewp7k6b.com.ua/3-grudnya-2015-roku-vidbuvsya-instruktyvno-metodychnyj-vebinar-systema-pidgotovky-vchytelya-do-vprovadzhennya-olimpijskoyi-osvity-ta-uchasti-v-profesijnyh-konkursah/