Академія

Бер 03 2016

Print this Запис

3 березня 2016 року у Світильнянському НВК Броварського району відбувся районний навчально-практичний семінар для вчителів зарубіжної літератури

3 березня 2016 року на базі Світильнянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Броварського району було проведено районний навчально-практичний семінар для вчителів зарубіжної літератури на тему:  «Розвиток мовлення та формування креативності мислення учнів засобами віршування».

У заході взяли участь: Химера Наталія Володимирівна, завідувач навчальної лабораторії методики викладання зарубіжної літератури Комунального вищого навчального закладу Київської обласної  ради «Академія неперервної освіти», Герасименко Світлана Миколаївна, методист районного методичного кабінету відділу освіти Броварської РДА, представники фахових часописів: Бойко Валентина Михайлівна, головний редактор видавництва «Освіта України», Лебідь Дмитро Олександрович, видавець журналу «Зарубіжна література в школах України» та  Пашник Віктор Васильович, український музикант, бандурист, переможець фестивалю «Червона рута – 2003», 28 вчителів-предметників.

семінар_заруб.літ.1

Усі присутні мали можливість відвідати урок зарубіжної літератури у 10 класі на тему: «Волт Вітмен. Збірка “Листя трави”, її провідні теми і мотиви. “Пісня про себе” – програмний твір поета», на який запросила Решотко Тетяна Миколаївна, вчитель зарубіжної літератури Світильнянського НВК.

семінар_заруб.літ.2

Учасники семінару були вражені надзвичайно чуттєвими верлібрами, написаними учнями з  тем: «Поет і поезії», «Вчителі», «Батьки», «Герої», «Жінки». А сам урок сповнений атмосферою творчості, ніжності, щирості.

Майстер-клас «Використання  прийому віршування на уроках зарубіжної літератури» провела Сіденко Василина Василівна, вчитель  зарубіжної літератури Світильнянського НВК, учасник обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2014».

семінар_заруб.літ.3

Під час майстер-класу присутні ознайомилися з прийомами віршування, на собі спробували роль учнів, відбулася спроба написання віршів. Робота  пройшла в дружній співпраці.

 семінар_заруб.літ.4

Найромантичнішими моментами семінару стали виступи літературної студії Світильнянського НВК «Літературна кав’ярня» та сучасного Кобзаря Віктора Поташника.

У ході презентації фахових часописів учителі-предметники мали змогу поспілкуватися з представниками видань «Всесвітня література в сучасній школі» та «Зарубіжна література в школах України», домовитися про майбутню співпрацю, почути про різноманітні конкурси для себе і своїх вихованців, а також отримати подарунки! Інтернет Інтернетом, а друковане слово завжди в пошані!

семінар_заруб.літ.5 семінар_заруб.літ.6

Керівник лабораторії методики викладання зарубіжної літератури КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти  Химера Наталія Володимирівна познайомила учасників семінару з обласним віртуальним кабінетом зарубіжної літератури та запросила всіх до співпраці у справі збагачення його змісту та форми. Також представила з новинками методичної літератури і відповіла на запитання присутніх.

семінар_заруб.літ.7

Химера Н.В. розповіла учасникам районного семінару  про Всеукраїнський науково-педагогічний  проект «Філологічний проект», в якому  кожен вчитель-філолог може взяти участь: спробувати свої сили і в науковому, і в педагогічному, і у творчому напрямках.

Семінар завершився прийняттям таких рекомендацій:

  1. На засіданнях шкільних методичних об’єднань учителів зарубіжної літератури (гуманітарного циклу) обговорити питання щодо використання засобів віршування з метою розвитку мовлення та формування креативності мислення учнів.
  2. Організувати навчання та надавати науково-методичну допомогу вчителям зарубіжної літератури щодо впровадження прийому віршування на уроках зарубіжної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах.
  3. Узагальнити досвід кращих учителів-філологів щодо розвитку мовлення та формування креативності мислення учнів засобами віршування у процесі вивчення зарубіжної літератури.
  4. Надавати науково-методичну допомогу вчителям зарубіжної літератури у процесі розроблення дидактичних матеріалів, факультативів та курсів за вибором, електронних посібників навчального призначення для розвитку мовлення та формування креативності мислення учнів засобами віршування.
  5. Розробити програму факультативу для 10-11 класів «Поетична творчість на уроках зарубіжної літератури у старшій школі» та подати для розгляду науково-методичною радою.
  6. Організувати підготовку учнів до участі в літературних конкурсах, читаннях на шкільному та районному рівнях.

Перейти на: https://www.xn--80aamewp7k6b.com.ua/3-bereznya-2016-roku-u-svitylnyanskomu-nvk-brovarskogo-rajonu-vidbuvsya-rajonnyj-navchalno-praktychnyj-seminar-dlya-vchyteliv-zarubizhnoyi-literatury/