Академія

Вер 23 2016

Print this Запис

22 вересня 2016 року відбувся семінар-практикум «Системний підхід до організації та змісту навчально-методичної роботи щодо якісного викладання предмета «Захист Вітчизни»

22 вересня 2016 року на базах КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» та Білоцерківського стрілецького клубу відбувся семінар-практикум «Системний підхід до організації та змісту навчально-методичної роботи щодо якісного викладання предмета «Захист Вітчизни» і роботи з військово-патріотичного виховання в навчальних закладах області» для керівників районних, міських методичних об’єднань учителів захисту Вітчизни та викладачів захисту Вітчизни ПТНЗ.

У роботі семінару взяли участь:

 • Качуровський Віктор Семенович, завідувач відділу методики викладання фізичної культури та захисту Вітчизни КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»;
 • Олійников Андрій Сергійович, учитель захисту Вітчизни Білоцерківського НВО «Звитяга» Білоцерківської міської ради, лауреат всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2016» у номінації «Захист Вітчизни»;
 • Прусь Олег Андрійович, старший офіцер відділу комплектування та призову Київського обласного військового комісаріату, майор;
 • Габлюк Анатолій Васильович, голова Білоцерківської міської організації ТСО України;
 • Безруков Сергій Ілліч,  заступник директора Білоцерківського стрілецького клубу.

Під час пленарної частини семінару було розглянуто такі питання:

 • роль районного/міського методичного о’бєднання у розвитку професійної компетентності вчителів захисту Вітчизни;
 • досвід підготовки вчителя захисту Вітчизни до ефективної навчальної діяльності;
 • організація роботи регіональних військових комісаріатів з допризовною молоддю Київщини;
 • діяльність Білоцерківської міської організації Товариства сприяння обороні України з питань підготовки молоді до захисту Вітчизни.

Практична частина заходу проводилася на базі Білоцерківського стрілецького клубу. Педагоги області відпрацьовували питання з теми  «Стрілецька зброя та поводження з нею» (розділ «Вогнева підготовка» навчальної програми «Захист Вітчизни»).

 

У ході семінару було вироблено рекомендації: 

 1. Забезпечити реалізацію Постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2000 № 1770 «Про затвердження положення про допризовну підготовку і про підготовку призовників з військово-технічних спеціальностей» (п. 16.) і наказу департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 3 вересня 2015 року № 235 «Про поліпшення навчально-виховного процесу з предмета «Захист Вітчизни» і роботи з військово-патріотичного виховання учнівської та студентської молоді у навчальних закладах Київської області»       (п. 1.10.):
 • проведення навчально-методичних зборів перед початком навчального року;
 • щомісячних одноденних методичних занять;
 • триденних методичних занять у канікулярний період.
 1.  Заняття районних, міських методичних об’єднань учителів захисту Вітчизни повинні бути переважно практичної спрямованості.
  До проведення методичних заходів із вчителями захисту Вітчизни залучати науково-педагогічних працівників КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»; військовослужбовців районних (міських) військових комісаріатів; членів осередків Київської обласної організації Товариства сприяння обороні України, Київської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, громадських організацій та спілок військово-патріотичного спрямування; учасників АТО.
  Заняття проводити спільно із викладачами захисту Вітчизни регіональних ПТНЗ (за їх згодою).
 1. Проведення методичних занять із вчителями захисту Вітчизни та виховних заходів з учнями завчасно планувати, проводити відповідно до чинних нормативно-правових документів ураховувати вікові та психолого-фізіологічні особливості школярів і дотримуватися правил техніки безпеки.
 1. З метою обміну досвідом щодо організації та проведення методичних заходів із вчителями захисту Вітчизни, на електронну адресу viktоr-64@ukr.net надіслати:
 • план роботи районного, міського методичного об’єднання вчителів захисту Вітчизни на 2016/2017 навчальний рік (І семестр – до 1 жовтня 2016 року, ІІ семестр – до 20 січня 2017 року);
 • фотоматеріали проведення кількох методичних заходів із зазначенням дати їх проведення (І семестр – до 20 грудня 2016 року, ІІ семестр – до 30 травня 2017 року).

Перейти на: https://www.xn--80aamewp7k6b.com.ua/22-veresnya-2016-roku-vidbuvsya-seminar-praktykum-systemnyj-pidhid-do-organizatsiyi-ta-zmistu-navchalno-metodychnoyi-roboty-shhodo-yakisnogo-vykladannya-predmeta-zahyst-vitchyzny/