Академія

Лис 03 2016

Print this Запис

2 листопада 2016 року для музичних керівників дошкільних навчальних закладів проведено семінар-практикум «Патріотичне виховання дітей дошкільного віку засобами музичного мистецтва»

2 листопада  2016 року для музичних керівників дошкільних навчальних закладів, які навчаються на курсах підвищення фахової кваліфікації, проведено семінар-практикум  «Патріотичне виховання дітей дошкільного  віку засобами музичного мистецтва» на базі дошкільного навчального закладу «Сніжинка» (ясла-садок)  Фурсівської сільської ради Білоцерківського району.

У ході семінару були розглянуті такі питання:

  1. Формування національно-патріотичного виховання дітей старшого дошкільного віку під час організації музичних свят та розваг.
  2. Методичні та практичні аспекти патріотичного виховання дітей дошкільного віку засобами музичного мистецтва.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Розпочала семінар Бойко Любов Яківна,  методист відділу освіти  Білоцерківської райдержадміністрації, яка наголосила, що патріотичні почуття – це результат цілеспрямованого впливу на людину ще з раннього віку. Патріотизм формується під впливом середовища, способу життя, морально-виховної  роботи в дошкільному закладі та сім’ї.  Виховання патріотизму є складником та одним із головних завдань освітньо-виховної роботи  музичного керівника в дошкільному закладі.

У ході семінару завідувач закладу Швець Ірина Іванівна звернула увагу музичних керівників дошкільних навчальних закладів на важливість залучення педагогів до створення систематичної роботи з цієї проблеми та розвивального середовища  для формування національно-патріотичних почуттів дітей.

Ковальова Світлана Василівна, завідувач кафедри філологічних, суспільно-гуманітарних та мистецьких дисциплін КВНЗ КОР «Академії неперервної освіти» акцентувала увагу педагогів на дошкільному віці як періоді формування культурно-ціннісних та морально-патріотичних основ особистості, коли розпочинається процес національно-культурної ідентифікації, усвідомлення себе як частини навколишнього світу.

Під час проведення семінару старший  викладач кафедри філологічних, суспільно-гуманітарних та мистецьких дисциплін «Академії неперервної освіти»  Дубровіна Ірина Володимирівна запропонувала слухачам курсів підвищення кваліфікації  такі творчі завдання:

  1. Опрацювати рекомендований музичний репертуар національно-патріотичної тематики для дітей старшого дошкільного віку.
  2. Створити хореографічну композицію на основі вивчених рухів українського народного танцю з використанням атрибутів та національної символіки.
  3. Підготувати твір-есе «Патріотичне виховання особистості дошкільника засобами музичного мистецтва».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Закінчився семінар переглядом музично-тематичної розваги «Ми любимо тебе, Україно» музичного керівника  Боржун  Ольги  Іванівні.  Під час  масового заходу вихованці старшої групи  показали високий рівень знань про Україну, її символи та обереги, продемонстрували виконавську майстерність у вокально-хоровій та хореографічній діяльності.

Слухачі  КВНЗ КОР «Академії неперервної освіти» подякували організаторам  семінару за можливість підвищення рівня професійної компетентності щодо завдань і напрямів патріотичного виховання дошкільників, поглиблення знань  про національні свята та традиції. Музичні керівники зазначили, що у дошкільному навчальному закладі  створено розвивальне середовище із патріотичного виховання.

 

 

Перейти на: https://www.xn--80aamewp7k6b.com.ua/2-lystopada-2016-roku-dlya-muzychnyh-kerivnykiv-doshkilnyh-navchalnyh-zakladiv-provedeno-seminar-praktykum-patriotychne-vyhovannya-ditej-doshkilnogo-viku-zasobamy-muzychnogo-mystetstva/