Академія

Кві 20 2016

Print this Запис

19 квітня 2016 року відбувся Сьомий форум молодих учителів української мови і літератури «Іван Франко: слова нащадкам про Україну»

 

19 квітня 2016 року відбувся Сьомий форум молодих учителів української мови і літератури «Іван Франко: слова нащадкам про Україну», присвячений 160-й річниці від дня народження видатного українського письменника, поета, публіциста, літературознавця, етнографа, фольклориста, ученого, громадського і політичного діяча, непідробного Каменяра українського духу.

forum_1_ukr

Захід відбувся на базі Національного музею літератури України (м.Київ), тож цілком природно, що розпочався він з оглядової екскурсії, яку провела Мирослава Вікторівна Тарахан, старший науковий співробітник музею. Розповідь велася про створення Колегії Павла Галагана, де, власне, і функціонує музей, про тісний зв’язок Івана Франка та Колегії, яку важливу роль відіграла вона у житті митця.

forum_2_ukr

Вельми цікавою та незвичною стала для учасників форуму і екскурсія-квест, яку провела Лілія Миколаївна Чорна, провідний науковий співробітник музею, що познайомила присутніх з подією, яка уособила свого часу духовну і політичну єдність Західної та Східної України – одруження Франка-галичанина з «українкою» Ольгою Хоружинською.

Офіційно відкривала зібрання Оксана Миколаївна Поліщук, завідувач відділу методики викладання української мови та літератури КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», наголошуючи на важливості вивчення феномену генія Франка, розумінню його не тільки як письменника, а, найперше, як людини, яка має душу, серце і віру у справу, яку робить.

Із безцінним доробком, що залишив для нащадків усебічно обдарований, енциклопедично освічений та надзвичайно працьовитий Іван Франко познайомила учасників форуму Галина Олексіївна Сорока, Генеральний директор музею, розповідаючи про тісний взаємозв’язок Колегієї Павла Галагана та Каменяра.

Прагнучи щонайтісніше об’єднати патріотичну інтелігенцію України Франко у 1880-х роках двічі нелегально приїздив до Києва й вів переговори про видання великого всеукраїнського журналу. Хоча проект не було реалізовано, але встановилися тісні зв’язки з київськими діячами. Наталя Іванівна Бондар, заступник директора з наукової роботи музею, розповіла про візити Франка-політика і громадського діяча до столиці України та розкрила їхні наслідки.

forum_3_ukr

Приклад палкого нескореного борця, винахідливого і влучного майстра слова, титана праці, яким був Іван Франко, якнайкраще слугує задля проведення ефективної роботи з формування особистісних життєвих переконань сучасної молоді під час вивчення його творчості, що змістовно відобразила у своїй доповіді Катерина Володимирівна Плівачук, доцент кафедри філологічних, суспільно-гуманітарних та мистецьких дисциплін академії, кандидат педагогічних наук, Заслужений учитель України. Доповідач наголосила на філософських поглядах Франка, що сформульовані ним вже більше, як сто років тому, але надзвичайно актуальні і понині. Попри режимні, соціальні та політичні перепони його тези мають всі підстави стати червоною ниткою у національному вихованні молоді, адже вони якнайкраще кристалізують українську національну ідею.

Саме через непересічну особистість Франка чітко простежується єдність процесу становлення національної самосвідомості та розвитку національної культури на теренах Західної України та Наддніпрянщини. Про це вела мову Тамара Василівна Сидоренко, заступник директора  з науково-методичної роботи музею.

Про роль Івана Франка у розвитку української педагогічної думки доповіла Оксана Дмитрівна Твердохліб, завідувач відділу науково-освітньої роботи музею. Велет українського педагогічного духу Іван Франко вважав, що повного розквіту рідного шкільництва, української педагогіки, освіти й науки, педагогічної й національної культури можна досягти тільки за умов самостійної Української держави.

forum_4_ukrНе лише науковці та досвідчені фахівці поділилися власним баченням ролі Франка у різних іпостасях його істино революційної та творчої особистості. Вікторія Доліненко, учениця 10 класу навчально-виховного комплексу «Сквирський ліцей – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» у своїй науково-дослідницькій роботі «Відображення життєвої долі Івана Франка у поезії» представила направду нев’янучий квіт його лірики, що є коштовною перлиною світового масштабу.

Попри всю свою велич, визначну роль у становленні нації, Іван Франко був звичайною людиною. Закохувався, страждав, розчаровувався… Тому кожен може відкрити для себе власного Франка – поета боротьби, гартівника національної свідомості, мужнього поета-громадянина, чи поета-лірика, співця кохання і настроїв, Людину.

Зараз Франко ще більше актуальний, ніж у свою добу, адже він її випередив, крокуючи далеко попереду часу. Сьогодні через невмирущу поезію і прозу, пісні на його слова, поставлені за мотивами його творів фільми, театральні вистави нащадки з благоговінням приймають мудре, гаряче слово письменника.

Перейти на: https://www.xn--80aamewp7k6b.com.ua/19-kvitnya-2016-roku-vidbuvsya-somyj-forum-molodyh-uchyteliv-ukrayinskoyi-movy-i-literatury-ivan-franko-slova-nashhadkam-pro-ukrayinu/