Академія

Кві 20 2016

Print this Запис

19 квітня 2016 року відбувся навчально-практичний семінар «Використання елементів компаративістики у процесі вивчення зарубіжної літератури в школі»

19 квітня 2016 року відбувся навчально-практичний семінар для методистів районних, міських методичних кабінетів, центрів і науково-методичних центрів, які координують роботу вчителів світової літератури «Використання елементів компаративістики у процесі вивчення зарубіжної літератури в школі».

Організатори заходу – завідувач лабораторії методики викладання зарубіжної літератури КВНЗ  КОР «Академія неперервної освіти»Химера Наталія Володимирівна та методист районного методичного кабінету Ленда Віра Петрівна.

У рамках заходу була обговорена тема активного використання елементів компаративного аналізу на уроках зарубіжної літератури в школі. Учасники семінару подивилися фрагменти уроків:

  • бінарний урок. 9 клас. Тема. «Образ Мазепи у світовій літературі». (Зарубіжна література – українська література).
  • 10 клас. Тема. «Друга світова війна у дзеркалі світової літератури» (елементи компаративного аналізу лірики Ліни Костенко і Олександра Твардовського)

Учні показали знання художніх текстів та вміння аналізувати прочитане, особисту зацікавленість і вміння критично мислити, робити висновки. Привернула увагу професійність і небайдужість до своєї роботи  вчителів-філологів  Смотеско Ганни Іванівни, Денщікової Наталії Павлівни, Журби Людмили Григорівни.

Позитивне враження і захоплення викликали розповідь про організацію та розвиток освіти у школах району начальника відділу освіти Коломієць Олени Геннадіївни та презентація школи директора закладу  Білохвощенко Світлани Миколаївни. Оснащення класів, організація роботи з обдарованими учнями, система виховної роботи – все вказує на системний особистісно орієнтований підхід у роботі і з учнями і з педагогічним колективом.

Представники фахової преси Лебедь Дмитро, видавець журналу«Зарубіжна література в школах України» та Бойко Валентина, представник видання «Всесвітня література в сучасній школі», оголосили  кращих дописувачів своїх журналів і дякували вчителям зарубіжної літератури області за плідну співпрацю.  Вчителі-практики отримали сертифікати.

Семінар  завершила прекрасна екскурсія Парком «Київська Русь», яку провела Шимоненко Ніна Борисівна, директор Копачівської загальноосвітньої школи 1-ІІІ ступенів Обухівського району.

Професійність, щирість і небайдужість виявили всі учасники навчально-практичного семінару.

Методисти області, учасники заходу висловлюють щиру вдячність за проведений на високому методичному і організаційному рівні захід

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ
навчально-практичного семінару «Використання елементів компаративістики у процесі вивчення зарубіжної літератури в школі»

З метою успішної реалізації Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти в загальноосвітніх навчальних закладах області, якісного  виконання програм із  предмету, впровадження у навчально-виховний процес нових технологій та підвищення професійного розвитку вчителів зарубіжної літератури

р е к о м е н д у є м о:

  1. На засіданнях шкільних методичних об’єднань учителів зарубіжної літератури (гуманітарного циклу) обговорити питання щодо використання елементів компаративістики у процесі вивчення зарубіжної літератури.

Керівники шкільних методичних об’єднань учителів
зарубіжної літератури (гуманітарного циклу).
До 1 червня 2016 року

  1. Організувати навчання та надавати методичну допомогу вчителям зарубіжної літератури щодо впровадження елементів компаративістики на уроках зарубіжної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах.

Керівники РМО
Постійно

  1. Узагальнити досвід кращих учителів-філологів району щодо використання елементів компаративістики у процесі вивчення зарубіжної літератури задля розвитку учнівських навичок аналізу художнього тексту, творчої уяви, уміння працювати з літературою.

Керівники ШМО
До 1 грудня 2016 року

  1. Надавати науково-методичну допомогу вчителям зарубіжної літератури у процесі розроблення дидактичних матеріалів, факультативів та курсів за вибором, електронних посібників тощо.

Лабораторія методики викладання зарубіжної літератури.
Постійно

  1. Організувати співпрацю з творчою групою науково-педагогічного проекту «Філологічний Олімп». Розробити план роботи з учнями щодо підготовки їх до участі в літературних конкурсах.

Вчителі-словесники.
До 1 червня 2016 року

Перейти на: https://www.xn--80aamewp7k6b.com.ua/19-kvitnya-2016-roku-vidbuvsya-navchalno-praktychnyj-seminar-vykorystannya-elementiv-komparatyvistyky-u-protsesi-vyvchennya-zarubizhnoyi-literatury-v-shkoli/