Академія

Лис 18 2016

Print this Запис

17 листопада відбувся семінар-практикум ООЗО з проблеми «Розвитку громад в Україні на основі впровадження програми «Школа як осередок розвитку громади»

17 листопада 2016 року на базі Борівського НВО «ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок»  було проведено семінар-практикум «Філософія і принципи громадсько орієнтованої освіти та громадсько активних шкіл» для педагогічних працівників, які співпрацюють із обласним опорним закладом освіти з проблеми «Розвитку громад в Україні на основі впровадження програми «Школа як осередок розвитку громади». Учасниками семінару були 17 осіб.

Роботу засідання відкрила Чубукова Валентина Миколаївна, методист районного методичного кабінету відділу освіти Макарівської райдержадміністрації. Вона ознайомила слухачів з метою, завданнями та організацією семінару-практикуму.

Керівник ООЗО Коцюба Василь Степанович,  директор Борівського НВО «ЗОШ  І-ІІ ступенів – дитячий садок»  зупинився на питанні історії зародження громадсько активного руху в світі та Україні,  змісті  видів  діяльності та результатів, досягнутих школою в рамках  проекту «Школа як осередок розвитку громади», який здійснювався Всеукраїнським фондом «Крок за кроком»  з 2003 року  до сьогоднішнього дня.

Грама Наталія Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Борівського НВО «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок» ознайомила з планом роботи занять ООЗО.

У практичній частині семінару учасники взяли участь у тренінгу «Розвиток бачення громадсько активної школи», який провела тренер ВФ «Крок за кроком» Грама Наталія Миколаївна.

 

Результати тренінгу:

  • Знання основних характеристик громадсько активної школи як центру розвитку громади
  • Знання елементів спільного бачення та цілей для своєї школи та громади
  • Вміння визначати потреби в громаді, встановлювати їхню пріоритетність, визначати цілі, завдання та заходи
  • Створення спільноти однодумців.

На занятті проведено анкетування слухачів з метою вивчення думок, потреб і побажань, екскурсію закладом, майстер-клас гуртка «Декоративного мистецтва» (керівник гуртка – Давиденко Галина Андріївна).

 

Перейти на: https://www.xn--80aamewp7k6b.com.ua/17-lystopada-vidbuvsya-seminar-praktykum-oozo-z-problemy-rozvytku-gromad-v-ukrayini-na-osnovi-vprovadzhennya-programy-shkola-yak-oseredok-rozvytku-gromady/